Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Dowiedz się więcej na temat plików cookie
zamknij tą informację
System pocztowy
Komunikaty
 
Pomoc

Publikacja strony WWW na serwerze uznam.net.pl przy pomocy programu FileZilla

Uruchamiamy FileZillę i klikamy przycisk "Menadżer stron" (patrz rys. poniżej)

Screenshot

W nowootwartym okienku "Menadżer stron" klikamy w "Nowa strona" (oznaczone na rys. jako 1). W polu "Serwer" wpisujemy "uznam.net.pl" a z listy rozwijanej poniżej wybieramy "FTPES - FTP przez bezpośredni TLS/SSL" (protokół ftpes://). Typ logowania zmieniamy na "Normalna". W polu "Użytkownik" wpisujemy nazwę użytkownika, a w polu "Hasło" hasło ustanowione dla danego konta FTP. Następnie wpisujemy zmieniamy nazwę naszych ustawień poprzez przycisk "Zmień nazwę" na np. "uznam". Na koniec klikamy "Połącz" (oznaczone na rys. jako 2)

Screenshot

Jeżeli łączymy się z serwerem ftp.uznam.net.pl po raz pierwszy, to pojawi się okno z zapytaniem o zatwierdzenie nowego certyfikatu. Zaznaczamy opcję "Zawsze akceptuj ten certyfikat" i potwierdzamy klikając "Akceptuj".

Nastąpi połączenie z serwerem a okno programu będzie wyglądać podobnie jak na poniższym rysunku.

Screenshot

Interesują nas okna nawigacyjne oznaczone jako 1, 2 oraz 3. Okno 1 wykorzystujemy do nawiagacji po katalogach naszego dysku twardego. Okno 2 wyświetla listę plików i katalogów w danym katalogu wybranym przez nas w oknie 1. Okno 3 natomiast pokazuje zawartość naszego konta na serwerze. Na dysku twardym (okno 1) szukamy katalogu z naszą stroną WWW gotową do załadowania na serwer, tak aby w oknie 2 pojawiła się lista plików i katalogów, które chcemy na nim umieścić. W oknie 3 dwukrotnie klikamy katalog WWW aby go otworzyć, po czym zaznaczamy całą zawartość okna 2 i przeciągamy ją do okna 3. Teraz rozpocznie się transfer plików z naszego komputera na serwer, jego zakończenie możemy rozpoznać po braku jakichkolwiek pozycji w oknie kolejki (pod oknami 1, 2 i 3) lub porównując zawartość okna 2 i 3. Oznacza to że nasza strona domowa została pomyślnie załadowana na serwer i jest dostępna pod adresem http://uznam.net.pl/~uzytkownik/ (gdzie słowo "użytkownik" zastąpione zostaje oczywiście naszą nazwą użytkownika).

Uwaga !!!
Istnieje możliwość uzyskania dodatkowego adresu http://uzytkownik.uznam.net.pl/ lub podobnego w domenie uznam.net.pl, prośbę należy kierować do Administratora.

Wszelkie prawa zastrzeżone©1996 - 2017
Multimedia Polska-Południe S.A