Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Dowiedz się więcej na temat plików cookie
zamknij tą informację
System pocztowy
Komunikaty
 
Pomoc

Konfiguracja programu pocztowego Mozilla Thunderbird dla konta na serwerze uznam.net.pl

1. Zaraz po uruchomieniu pierwszy raz Thnderbirda naszym oczom ukaże się okienko ...

Screenshot

... w którym możemy zaznaczyć z którego programu chcemy importować ustawienia (o ile jakiś program mamy skonfigurowany).
Jeżeli niczego nie importujemy to pozostawiamy bez zmian i przechodzimy dalej.
Tu możemy wybrać jaki typ konta nas interesuje i jest to oczywiście "Konto pocztowe"(1), które zaznaczamy i klikamy "Dalej"(2)

Screenshot

2. W tym oknie w polu (1) wpisujemy swoje imię, nazwisko lub pseudonim (wartość tego pola będzie wyświetlana u odbiorcy wiadomości napisanych przez nas w polu "Od"), natomiast w polu "Adres e-mail"(2) wpisujemy nasz adres e-mail dla którego konfigurujemy program (pełny adres "uzytkownik@uznam.net.pl" a nie sam login do systemu "uzytkownik") i jak to zawsze bywa klikamy "Dalej"(3).

Screenshot

3. W oknie "Informacje o serwerze" ustawiamy "Serwer POP"(1), w polach "Serwer poczty przychodzącej"(2) i "Serwer poczty wychodzącej"(4) wpisujemy mail.uznam.net.pl. Opcję "Używaj globalnej skrzynki odbiorczej ..."(3) zaznaczamy jeśli będziemy posiadać w programie skonfigurowane tylko jedno konto. Po wpisaniu adresów oraz wybraniu lub nie opcji skrzynki globalnej klikamy "Dalej"(5)

Screenshot

4. Mamy kolejne okienko w którym znajduje się tylko jedno pole "Nazwa użytkownika"(1) w którym wpisujemy login do systemu pocztowego (sama nazwa, bez @ i wszystkiego co znajduje się po niej). Klikamy "Dalej"(2)

Screenshot

5. W następnym okienku pole "Nazwa konta"(1) pozwala nam na wprowadzenie nazwy dla naszego konta w programie (np. "Jan", "Edyta" ... ). Gdy wprowadziliśmy klikamy "Dalej"(2)

Screenshot

6. Okno "Konfiguracja zakończona" mamy wpisane wszystkie dane naszego konta (1). Nie zaznaczamy opcji "Pobierz wiadomości"(2) gdyż pobierzemy je dopiero po skonfigurowaniu certyfikatu. Klikamy "Zakończ"(3)

Screenshot

7. Jeszcze jedno okienko. Teraz musimy się zastanowić czy Thunderbird ma być domyślnym programem pocztowym.

Screenshot

8. Jeżeli nie jesteśmy pewni nie zaznaczamy opcji "Nie wyświetlaj ponownie tego okna dialogowego"(1) i klikamy "Tak"(2) jeżeli Thunderbird ma być domyślnym programem lub "Nie"(3) jeżeli nie ma być takim.

9. Przyszedł czas na ustawienie połączenia szyfrowanego.
W tym celu wchodzimy w menu Thunderbirda w zakładkę "Narzędzia"(1) i wybieramy opcję "Konfiguracja kont"(2).

Screenshot

10. W oknie Konfiguracji kont po lewej stronie wybieramy "Serwer poczty wychodzącej ..." i klikamy "Edytuj".

Screenshot

11. Zmieniamy port na 465 (wymagane po niedawnym zablokowaniu portu 25) i wybieramy opcję "SSL" następnie klikamy "OK"

Screenshot

12. Teraz jeszcze tylko w menu po lewej stronie klikamy "Konfiguracja serwera", zaznaczamy opcję "SSL", upewniamy się, że port jest ustawiony na wartość 995 (jeżeli nie to zmieniamy) i klikamy "OK".

Screenshot

13. Przyszedł czas na ostatnie kroki. Pobieramy wiadomości poprzez kliknięcie w ikonę ...

Screenshot

... znajdującą się z lewej strony głównego okna.

Screenshot

Program zapyta nas o hasło do serwera dla naszego konta. W polu (1) wpisujemy ów hasło. Zaznaczając opcję "Użyj menadżera haseł, aby zapamiętać to hasło."(2) unikniemy konieczności na wpisywanie hasła przy każdym połączeniu z serwerem (wysyłanie i odbieranie poczty). Teraz możemy kliknąć "OK"(3).

Wszelkie prawa zastrzeżone©1996 - 2017
Multimedia Polska-Południe S.A