Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Dowiedz się więcej na temat plików cookie
zamknij tą informację
System pocztowy
Komunikaty
 
Pomoc

Konfiguracja programu pocztowego Microsoft Outlook dla konta na serwerze uznam.net.pl

Korzystanie z konta pocztowego na serwerze uznam.net.pl zapewnia Państwu całkowitą poufność korespondencji gdyż wszystkie dane przesyłane i otrzymywane z serwera są szyfrowane.

!!! UWAGA !!!
Jeśli mamy już wcześniej skonfigurowane konto to należy je odpowiednio zaktualizować do podanych ustawień lub najpierw usunąć, przed wykonaniem poniższych czynności!

Uruchamiamy program Outlook Express klikając w przycisk Start a następnie wybierając Programy -> Outlook Express

Screenshot

W menu "Narzędzia" wybieramy opcję "Konta".

Screenshot

Pojawi się okienko "Konta internetowe". Klikamy w przycisk "Dodaj" a następnie "Poczta".

Screenshot

Uruchomiliśmy tym samym Kreatora połączeń internetowych. Składa się on z kilku kroków. W pierwszym z nich w polu "Nazwa wyświetlana" wpisujemy imię i nazwisko. Następnie klikamy przycisk "Dalej".

Screenshot

W polu "Adres e-mail" wpisujemy nasz adres poczty e-mail np. użytkownik@uznam.net.pl, po czym klikamy przycisk "Dalej".

Screenshot

W następnym kroku program prosi nas o podanie adresu serwera pocztowego. Upewniamy się czy z menu rozwijanego Moją pocztę przychodzącą obsługuje serwer wybrana jest opcja "POP3", po czym w obu polach poniżej wpisujemy adres serwera pocztowego mail.uznam.net.pl i zatwierdzamy przyciskiem "Dalej".

Screenshot

Tym razem program prosi nas o podanie Nazwy konta oraz Hasła. Informacje te powinniśmy otrzymać po założeniu konta na serwerze uznam.net.pl. Po wpisaniu kilkamy w "Dalej".

Screenshot

W ten oto sposób dodaliśmy nasze konto do programu pocztowego - klikamy "Zakończ".

Screenshot

Musimy jeszcze odpowiednio je skonfigurować, w tym celu w okienku Konta internetowe wybieramy mail.uznam.net.pl z listy dostępnych i klikamy "Właściwości".

Screenshot

W okienku, które się pojawiło wybieramy zakładkę Serwery i zaznaczamy opcję "Serwer wymaga uwierzytelnienia".

Screenshot

Następnie wybieramy zakładkę Zaawansowane i ustawiamy wszystko tak jak jest pokazane na poniższym obrazku po czym klikamy przycisk "Zastosuj". Teraz nasz program pocztowy jest już gotowy do korzystania z konta na uznam.net.pl

Screenshot

Wszelkie prawa zastrzeżone©1996 - 2017
Multimedia Polska-Południe S.A